Design a site like this with WordPress.com
شروع کنید

4 روش برای باز کردن و رفع محدودیت یوتیوب

YouTube Unblocked

اگر زمان زیادی را در YouTube سپری می کنید، و به ویدئوهای آموزشی و سرگرمی بزرگترین سایت به اشتراک گذاری ویدئو در جهان، علاقه دارید احتمالا فیلتر شدن این سایت مانع از دسترسی شما به این به این ویدئو ها شده است. علاوه بر مشکل فیلترینگ، همه ویدیوهای YouTube در سراسر جهان در دسترس نیستند. 

خوشبختانه، راه‌های آسان زیادی برای تماشای ویدیوهای YouTube وجود دارد. از خرید VPN گرفته تا دانلود ویدیوها، می‌توانید کارهای زیادی برای دور زدن فیلترینگ و محدودیت‌های YouTube انجام دهید.

چگونه می توانیم به یوتیوب دسترسی داشته باشیم

راه های مختلفی برای دور زدن محدودیت های یوتیوب وجود دارد. از بین همه این گزینه ها، استفاده از VPN مطمئن ترین گزینه برای تماشای ویدیوهای YouTube است.

1. باز کردن YouTube با استفاده از VPN

ایمن ترین راه برای دور فیلترینگ YouTube استفاده از VPN است. اتصال VPN ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سرور در یک کشور خارجی منتقل می کند. این بدان معنی است که یک آدرس IP متفاوت به شما اختصاص داده می شود که مکان مجازی شما را نیز تغییر می دهد. به عبارت دیگر، با استفاده از VPN اینطور به نظر می رسد که در کشور دیگری هستید.

اکثر ارائه دهندگان VPN در سراسر جهان سرور دارند. سروری که انتخاب می کنید IP و کشور شما را تعیین می کند. مثلا در حالی که واقعاً در ایران هستید وانمود کنید که کاربری از آمریکا هستید. به این ترتیب، می‌توانید از وب‌سایت‌هایی بازدید کنید که در کشور شما فیلتر با مسدود شده اند. از جمله YouTube.

با خرید VPN می توانید بدون محدودیت به یوتیوب دسترسی داشته باشید، اما مزایای دیگری مانند ناشناس بودن و امنیت آنلاین را نیز به همراه دارد.

2. باز کردن YouTube با استفاده از پروکسی

به جای VPN، می توانید از پروکسی نیز برای دور زدن محدودیت یوتیوب استفاده کنید. یک سرور پروکسی به شما امکان می دهد آدرس IP خود را به آدرس پروکسی تغییر دهید. اینترنت پر از سایت های پروکسی است. می‌توانید به سادگی لینک ویدیوی YouTube را در آن وارد کنید و به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید مستقیماً ویدیو را تماشا کنید.

اگرچه پروکسی ها از جهاتی شبیه VPN ها هستند، اما این دو یکسان نیستند. VPN اتصال اینترنت شما را رمزنگاری می کند و اطمینان می دهد که داده های شما توسط دیگران قابل مشاهده نیست. یک سرور پروکسی این سطح از حریم خصوصی و امنیت را برای شما فراهم نمی کند. علاوه بر این، سرورهای پروکسی عمومی ممکن است به شدت کند شوند یا به طور کلی کار نکنند. یک VPN عموماً سرعت عملکرد بسیار بهتری دارد و دسترسی نامحدودی به شما می دهد.

متاسفانه، سایت‌های پراکسی معمولاً برای رفع محدودیت یوتیوب مشکل دارند. اگر می خواهید از پروکسی استفاده کنید، پیشنهاد می نیم مقاله بررسی و مقایسه پروکسی ها را مطالعه کنید.

3. دانلود ویدئو های یوتیوب

اگر فضای ذخیره‌سازی زیادی دارید، می‌توانید ویدیو هایی را که می‌خواهید تماشا کنید را دانلود کنید.

برای دانلود ویدئوهای مورد نظر خود وارد سایت Loader شوید.

لینک ویدیویی را که می‌خواهید تماشا کنید در قسمت مشخص شده قرار دهید. سایت آن را به یک فایل mp3 یا .mp4 قابل دانلود تبدیل می کند.

برای ذخیره آن در دستگاه خود و تماشای آن، روی Download کلیک کنید.

متاسفانه، دانلود ویدیوها بدون استفاده از VPN یک نقطه ضعف بزرگ دارد. فقط در صورتی می توانید یک ویدیو را دانلود کنید که قبلاً به لینک آن ویدئو دسترسی داشته باشید.

4. باز کردن یوتیوب با استفاده از Tor

Tor یک مرورگر ویژه است که بسیاری معمولاً آن را با دارک وب مرتبط می کنند. شما در واقع می توانید از Tor برای دسترسی به دارک وب استفاده کنید، اما این تنها ویژگی آن نیست. مرورگر Tor یک برنامه بسیار امن است که به کاربران خود رمزگذاری سه لایه ارائه می دهد. این بدان معناست که IP شما با استفاده از Tor تغییر می کند. در نتیجه، می توانید به سادگی به یوتیوب دسترسی داشته باشید.

متاسفانه Tor راه حل کاملی نیست. Tor اتصال شما را از طریق سه گره ارسال می‌کند، بنابراین در مقایسه با VPN سرعت شما افت زیادی خواهد داشت. بنابراین با خرید VPN پرسرعت میتوانید ویدئوهای یوتیوب را بدون تاخیر و محدودیت مشاهده کنید.

علاوه بر این، انتخاب کشوری که Tor برای IP شما استفاده می کند بسیار پیچیده است و شما توانایی انتخاب سرور و IP را در حالت عادی ندارید.

چرا کشورها بعضی از ویدیوهای یوتیوب را مسدود می کنند؟

اگر با ویدیوی YouTube مواجه شدید که در کشور شما مسدود شده است، می توانید با یک VPN به سادگی آن ویدیو را مشاهده کنید. با این حال، برای تماشای آن ویدئو باید بدانید که در کدام کشورها این ویدیو در دسترس است تا بتوانید به سرور VPN متناسب متصل شوید.

برای اینکار وب سایت های مختلفی وجود دارند. نمونه آن Unblockvideos است. لینک یک ویدئوی YouTube را وارد کنید تا وب‌سایت یک نقشه جهانی از کشورهایی که ویدیو در آن ها در دسترس است نمایش دهد.

youtube blocked videos map

جمع بندی: دسترسی رایگان به ویدیوهای YouTube

 دسترسی به ویدئوهای YouTube به دلیل محدودیت‌های شبکه‌های دانشگاه و محل کار، فیلترینگ و محدودیت‌های کپی رایت ممکن است به سادگی ممکن نباشد. با این حال، راه های مختلفی برای دور زدن این محدودیت ها وجود دارد. برخی از راه حل ها، مانند استفاده از سرور پراکسی یا دانلود ویدئو ها همیشه کار جواب نمی دهند و گزینه های دیگر معمولا کارآمد تر هستند.

خرید VPN بهترین راه حل برای باز کردن یوتیوب است. راه اندازی و نصب VPN تنها چند دقیقه طول می کشد و امنیت و حریم خصوصی آنلاین را افزایش می دهد. با خرید VPN شما نه تنها YouTube، بلکه هر وب سایت یا سرویس آنلاین دیگری که مسدود یا فیلتر شده است را به سادگی باز خواهید کرد. حتی می توانید از Spotify در هر کجای دنیا با VPN و بدون محدودیت استفاده کنید.

خرید VPN پرسرعت یک گزینه عالی است، به خصوص برای تماشای بدون وقفه ویدئو های YouTube.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: